Červený trpaslík - logo

Červený Trpaslík - Vyhledávání hlášek

O projektu

Jak nepochybně víte, původní vyhledávač rds.kahi.cz je nyní již na konci svého života. Nemohlo uniknout Vaší pozornosti, že je pomalý, hloupý, má těžkopádný design a je až překvapivě ošklivý. Již potřebuje vyměnit.
A teď chvíli vážně rds.kahi.cz je skvělý nápad a často se hodí, pokud si nemůžete vzpomenout na nějakou hlášku. Má však své omezení, umí hledat jen přesné znění scénáře a špatně se s ním pracuje na telefonu. Proto vznikl tento vyhledávač, který zvládne překlepy a umí hledat i mezi podobnými slovy.
Pokud jste našli chybu, chcete se na něco zeptat, nebo máte návrh na vylepšení, napište na

Scénáře

Scénáře byli čerpány z webů cervenytrpaslik.cz a cervenytrpaslik.4fan.cz tímto bych chtěl poděkovat lidem co si dali práci s jejich přepisem. Jsou to:
Jiří Charvát (Rimmer) - rimmer@cervenytrpaslik.cz
Tomáš Kučera (Kohy) - kohy@cervenytrpaslik.cz
Pavla Volfová (Nirvanah) - nirvanah@cervenytrpaslik.cz
Kateřina Sýkorová (Kačka) - kacka.syk@seznam.cz
Ivan Stočes - admin@uamk-cr.cz

Červený trpaslík

Červený trpaslík (v anglickém originále Red Dwarf) je britský sci-fi sitcom vysílaný od roku 1988 na stanici BBC2 a posléze od roku 2009 na stanici Dave. Děj seriálu, jenž se stal kultovním dílem, se odehrává ve vesmíru více než tři miliony let v budoucnosti na těžařské lodi Červený trpaslík.

Seriál vypráví o osudech Davea Listera, technika vesmírné těžařské lodi Červený trpaslík, který jako jediný z celé posádky přežil výbuch tepelného štítu plavidla, a to díky tomu, že byl za trest umístěn v časové stázi, zatímco radiace všechny ostatní zabila. Po jejím snížení na dostatečně nízkou úroveň, které trvalo tři miliony let, je ze stáze probuzen lodním počítačem Hollym. Společnost mu ve formě hologramu, který Holly vytvořil, dělá jeho nadřízený, technik Arnold Rimmer, a také Kocour, příslušník humanoidního druhu, jenž se v útrobách lodi vyvinul z kočky domácí. Později se členem posádky stane i android Kryton a Listerova bývalá přítelkyně a důstojnice Kristina Kochanská. Červený trpaslík je kosmická loď z 23. století patřící Jupiterské důlní společnosti. Je dlouhá 6 mil (cca 10 km), vysoká 4 míle (cca 6,5 km) a široká 3 míle (cca 5 km), má tvar šestibokého hranolu a je natřená načerveno. Je poháněna vodíkem, který je získáván z vesmírných zdrojů, a může tak teoreticky plout vesmírem donekonečna. Uvnitř se nachází více než 2 500 podlaží. Loď představuje sama o sobě malé město, jsou zde nemocnice, bary, diskotéky, celnice i vězení. Při poslední misi byla její posádka tvořena více než 1 000 lidmi a 1 hologramem napájeným z centrální jednotky lodi. Loď je také vybavena menšími výsadkovými plavidly. Tato plavidla jsou buď typu Kosmik, anebo typu Modrý skrček, přičemž obou typů těchto plavidel jsou na lodi desítky.

Zdroj: wikipedia.org
autor: JanDeu 2024, verze 1.0.1